Hathin, Chhibramau, Kannauj, Uttar Pradesh
GST No. 09AADCL3340A1Z1
Call 08047308282 80% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Power | 20 W |
| Material | Plastic |
| Certification | ISI |
| Lighting Type | LED |
| Model Name/Number | LL-SLINT-15W |
| IP Rating | IP66 |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Wattage | 24W |
| Brand Name | LEICHT LED |
| Certification | ISI |
| Body Material | Aluminium Alloy |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Type | LED |
| Type | Street Light |
| Light Color | Cool White |
| Voltage | 12 V |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Brochure
| Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | Cool White |
| Certification | ISI |
| Sensor | Yes |
| Input Voltage | 300 V |
| Power | 0.98 W |
| Luminous Flux | 6500 |
| Surge Protection | 6KVA |
View Complete details
Product Brochure
| Wattage | 50W |
| Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
| Certification | ISI |
| Light Color | Cool White |
| IP Rating | IP66 |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Lighting Type | LED |
| Type | Street Light |
| Brand | Leicht LED |
| Weight | 500gm |
| Usage/Application | Outdoor |
| Load Power | 12 W |
12w solar street light...We, Leicht-Led Private Limited are engaged in manufacturing of Solar Street Light, LED Bulb, LED Tube Light and many more. We are well-supported by our team of highly skilled professionals who possess rich industry experience in their respective domains of business operations. Their strong support makes us able to provide the utmost level of satisfaction to our clients. We have highly professional team who designs and manufacture these product using quality tested raw material, along with advanced technology and innovative techniques. Get best price of 9W E27 LED Bulb.
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 PIECE
Product Brochure
| Lighting Type | LED |
| Type | Street Light |
| Certification | ISI |
| Light Color | Cool White |
| IP Rating | IP40 |
| Power Source | Solar |
| Country of Origin | Made in India |
| Watt | 12 W |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 PIECE
Product Brochure
| Lighting Type | LED |
| Type | Street Light |
| Brand | Leicht LED |
| Weight | .600kg |
| Usage/Application | Outdoor |
| Load Power | 13W |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 20 Piece
Product Brochure
| Type | Street Light |
| Brand | Leicht |
| Lighting Type | LED |
| Lighting Color | White |
| IP Rating | IP66 |
| Battery Capacity | 40 Ah |
| Color Temperature | 6500 K |
| Warranty | 3 Years |
| Wattage | 9 W |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Lighting Type | LED |
| Type | Integrated |
| Brand | Leicht |
| Weight | 12 Kg |
| IP Rating | IP66 |
| Usage/Application | Street Lighting |
| Power Source | Sun Light |
| Load Power | 36 W |
| Lighting Color | Cool White |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Power Rating | 25 Watt |
| Certification | ISI |
| Light Color | Cool White |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single Phase |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 300 V AC |
| Model Name/Number | LLSTL |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | Cool White |
| Frequency | 50 Hz |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
| Type | Integrated |
| IP Rating | IP66 |
| Battery Capacity | 40 Ah |
| Color Temperature | 6500 K |
| Voltage(V) | 240 V |
| Frequency | 50Hz |
| Brand | Leicht |
| Warranty | 3 Years |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Lighting Type | LED |
| Brand | Leicht |
| Input Voltage | 240V |
| IP Rating | IP66 |
| Battery Capacity | 40 Ah |
| Color Temperature | 6500 K |
| Warranty | 3 Years |
| Wattage | 12 W |
| Pole Material | Galvanized Iron |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Brochure
| Light Color | Cool White |
| Wattage | 40W |
| Power Source | Solar Powered |
| Lighting Type | LED |
| Certification | ISI |
| IP Rating | IP66 |
| Material | Aluminium |
| Frequency | 50 Hz |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Power | 11 W |
| Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
| Certification | ISI |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | Cool White |
| Frequency | 50 Hz |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details