Hathin, Chhibramau, Kannauj, Uttar Pradesh
GST No. 09AADCL3340A1Z1
Call 08047308282 80% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 500 Piece
Product Brochure
| Power | 9 W |
| Lighting Color | Cool White |
| Certification | ISI |
| Shape | Round |
| Brand | Leicht LED |
| Material | Ceramic |
We, Leicht-Led Private Limited are engaged in manufacturing of Solar Street Light, LED Bulb, LED Tube Light and many more. We are well-supported by our team of highly skilled professionals who possess rich industry experience in their respective domains of business operations. Their strong support makes us able to provide the utmost level of satisfaction to our clients. We have highly professional team who designs and manufacture these product using quality tested raw material, along with advanced technology and innovative techniques. Get best price of 9W E27 LED Bulb.
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Brochure
| Power | 9 W |
| Base Type | B22 |
| Lighting Color | Cool White |
| Brand | Leicht LED |
| Lighting Type | LED |
| Certification | ISI |
| Shape | Round |
We, Leicht-Led Private Limited are engaged in manufacturing of Solar Street Light, LED Bulb, LED Tube Light and many more. We are well-supported by our team of highly skilled professionals who possess rich industry experience in their respective domains of business operations. Their strong support makes us able to provide the utmost level of satisfaction to our clients. We have highly professional team who designs and manufacture these product using quality tested raw material, along with advanced technology and innovative techniques. Get best price of 9W E27 LED Bulb.
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Piece
Product Brochure
| Power | 12 W |
| Base Type | B22 |
| Light Color | Cool White |
| Color Temperature | 2700K |
| Certification | ISI |
| Shape | Round |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Brochure
| Wattage | 15W |
| Base Type | B22/E27 |
| Lighting Color | Cool White |
| Brand | Leicht |
| Type | Aluminum LED Bulb |
| Warranty | 1 Year |
| Shape | Round |
| Body Material | Aluminum |
| Power Factor | 0.98 |
| Beam Angle | 120 Deg |
| Charging Time | 6 hours |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Brochure
| Wattage | 12W |
| Base Type | B22/E27 |
| Lighting Color | Cool White |
| Brand | Leicht |
| Type | Aluminum LED Bulb |
| Warranty | 1 Year |
| Shape | Round |
| Body Material | Aluminum,Ceramic |
| Power Factor | 0.98 |
| Beam Angle | 120 Deg |
| Charging Time | 6 hours |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
Product Brochure
| Wattage | 9W |
| Light Color | Cool White |
| Color Temperature | 2700K |
| Shape | Round |
| Warranty | 1 Year |
| Voltage | 250V |
| Surge Protection | 4KVA |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Brochure
| Wattage | 18W |
| Base Type | B22/E27 |
| Lighting Color | Cool White |
| Brand | Leicht |
| Type | Aluminum LED Bulb |
| Warranty | 1 Year |
| Shape | Round |
| Body Material | Aluminum |
| Power Factor | 0.98 |
| Beam Angle | 120 Deg |
| Charging Time | 6 hours |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Wattage | 12 W |
| Backup Time | 3 Hours |
| Warranty | 1 Year |
| Lighting Color | Cool White |
| Shape | Round |
| Body Material | Aluminum |
| Power Factor | 0.98 |
| Brand | Leicht |
| Beam Angle | 120 Deg |
| Power Consumption | 5W |
| Charging Time | 6 hours |
| Lumen Output | 700 |
| Voltage Operating Range | 80-250 V |
| Base Type | B22/E27 |
View Complete details