Hathin, Chhibramau, Kannauj, Uttar Pradesh
GST No. 09AADCL3340A1Z1
Call 08047308282 80% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 5 Piece
Product Brochure
| Voltage | 12.8V |
| Capacity | 12 Ah |
| Usage | for Solar Appliances |
| Warranty | 5 Years |
| Brand | FB Tech |
| Model Number | Leicht LED |
| Size | 2X4 |
| Operating Temperature Range | 65 Degree |
| Weight | 1 Kg |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5 Piece
Product Brochure
| Voltage | 12.8V |
| Warranty | 5 Years |
| Brand | FB Tech |
| Model Number | Leicht LED |
| Size | 5X5 |
| Capacity | 30 Ah |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5 Piece
Product Brochure
| Voltage | 12.8V |
| Capacity | 24 Ah |
| Usage | for Solar Appliances |
| Warranty | 5 Years |
| Brand | FB Tech |
| Model Number | Leicht LED |
| Size | 4X4 |
Get best price of Lifepo4 Battery ,24 Ah.For more information about usage and battery specifications, kindly contact us.
View Complete details