Hathin, Chhibramau, Kannauj, Uttar Pradesh
GST No. 09AADCL3340A1Z1
Call 08047308282 80% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Color Temperature | 3000K |
| Lighting Color | Cool daylight |
| Power Consumption | 10W |
| Tube Base Type | T8 |
| Lighting Type | LED |
| Shape | Square |
| IP Rating | IP33 |
Our association is broadly known for maintaining the quality in offering 18W LED Tube Light....We, Leicht-Led Private Limited are engaged in manufacturing of Solar Street Light, LED Bulb, LED Tube Light and many more. We are well-supported by our team of highly skilled professionals who possess rich industry experience in their respective domains of business operations. Their strong support makes us able to provide the utmost level of satisfaction to our clients. We have highly professional team who designs and manufacture these product using quality tested raw material, along with advanced technology and innovative techniques. Get best price of 9W E27 LED Bulb.
View Complete details
Product Brochure
| Wattage | 18W |
| Length | 4 Feet |
| Light Color | White |
| Color Temperature | 4000K |
| Material | Polycarbonate |
View Complete details
Product Brochure
| Wattage | 15 W |
| Length | 4 Feet |
| Lighting Color | Cool White |
| Brand | Leicht |
| Shape | Round |
| Input Voltage(V) | 240 V |
| IP Rating | IP65 |
| Model No | LLTL-T5 |
| Warranty | 1 Year |
View Complete details