Hathin, Chhibramau, Kannauj, Uttar Pradesh
GST No. 09AADCL3340A1Z1
Call 08047308282 80% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Wattage | 30W |
| Light Color | Cool White |
| Lighting Type | LED |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | Cool White |
| Material | Metal |
| Warranty | 2 Years |
| LED Make | LEICHT LED |
| Usage/Applications | LED Street Light |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Input Voltage | 300VAC |
| Power | 0.98 |
| Beam Angle | 120 Degree |
| CRI (Color Rendering Index) | > 80 |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Brochure
| Material | Aluminium |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Type | LED |
| Lighting Color | Cool White |
| Certification | CE |
| Sensor | Yes |
| Input Voltage | 300 V |
| Power | 0.98 |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 200 Piece
Product Brochure
| Material | Aluminium |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Type | LED |
| Lighting Color | Cool White |
| Sensor | Yes |
| Input Voltage | 300 V |
| Power | >.90 W |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Type | LED |
| Lighting Color | Cool White |
| Certification | ISI |
| Sensor | Yes |
| Input Voltage | 300 V |
| Power | 0.98 |
| Color Temperature | 6500K |
| Material | Aluminium |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Material | Aluminium |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Type | LED |
| Lighting Color | Cool White |
| Certification | ISI |
| Sensor | Yes |
| Input Voltage | 3000V |
| Power | 36W |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
| Material | Aluminium |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Type | LED |
| Lighting Color | Cool White |
| Certification | ISI |
| Sensor | Yes |
| Input Voltage | 300 V |
| Power | 0.98 |
| Color Temperature | 6500 |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Brochure
| Material | Aluminium |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | Cool White |
| Sensor | Yes |
| Lighting Type | LED |
| Certification | ISI |
| Input Voltage | 300 V |
| Power | 0.98 |
| Color Temperature | 6500 |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | Cool White |
| Certification | ISI |
| Sensor | Yes |
| Input Voltage | 220 V |
| Power | 24 W |
| Usage/Application | Street |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Brochure
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | Cool White |
| Certification | ISI |
| Sensor | Yes |
| Power | 60W |
| Usage/Application | Road Safety |
| Input Voltage | 250 V |
| Color Temperature | 6500 K |
| Lifetime | 3 Years |
| Luminous Flux | 6000 |
| Maximum Current Consumption Ma | 1500 mA |
| Surge Protection | 5 KVA |
| Brand | Leicht |
| Beam Angle | 120 Deg |
| Power Factor | 0.98 |
We, Leicht-Led Private Limited are engaged in manufacturing of Solar Street Light, LED Bulb, LED Tube Light and many more. We are well-supported by our team of highly skilled professionals who possess rich industry experience in their respective domains of business operations. Their strong support makes us able to provide the utmost level of satisfaction to our clients. We have highly professional team who designs and manufacture these product using quality tested raw material, along with advanced technology and innovative techniques. Get best price of 9W E27 LED Bulb.
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Lighting Type | LED |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | Cool White |
| Certification | ISI |
| Sensor | Yes |
| Material | Aluminium |
| Input Voltage | 300 V AC |
| Power | 0.98 |
| Color Temperature | >6500k |
View Complete details
Product Brochure
| Lighting Type | LED |
| Lighting Color | Warm White |
| Input Voltage | 250 V |
| Power | 100W |
| Usage/Application | Road |
| Maximum Current Consumption Ma | 150 mA |
| Surge Protection | 5 KVA |
| Brand | Leicht |
| Beam Angle | 120 Deg |
| Power Factor | 0.98 |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
| Wattage | 12 watt |
| Lighting Type | LED |
| Certification | CE |
| Brand | Leicht |
| Input Voltage | 300 V |
| Body Material | Aluminium casting |
| Efficiency | 90% |
| Usage/Application | For Road Street light |
| System Wattage | 12 W |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Power Source | Solar Powered |
| Wattage | 40 W |
| Body Material | Ceramic |
| IP Rating | IP44 |
| Lighting Color | Cool White |
| Lighting Type | LED |
| Brand | Leicht |
| Model Number | LLSL-40 |
| Color Temperature(CCT) | 6500 K |
| Input Voltage(V) | 300 V |
| Maximum Current Consumption Ma | 150 mA |
| Warranty | 2 Years |
| Surge Protection | 5 KVA |
| Usage/Application | Road |
| Beam Angle | 120 Deg |
| Power Factor | 0.98 |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Material | Aluminium |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Type | LED |
| Lighting Color | Pure White |
| Certification | ISI |
| Sensor | Yes |
| Frequency | 50 Hz |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Wattage | 200W |
| Lighting Type | LED |
| Warranty | 2 Years |
| Lighting Color | Warm White |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| IP Rating | IP66 |
| Input Voltage | 250 V |
| Power | 200W |
| Usage/Application | Road |
| LED Make | LEICHT LED |
| Color Temperature | 6500K |
| CRI (Color Rendering Index) | > 80 |
| Surge Protection | 5 KVA |
| Maximum Current Consumption Ma | 150 mA |
| Beam Angle | 120 Deg |
| Brand | Leicht |
| Power Factor | 0.98 |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| IP Rating | IP44 |
| Lighting Type | LED |
| Lighting Color | Cool White |
| Wattage | 30 W |
| Brand | Leicht |
| Model Number | LLSL-30 |
| Input Voltage(V) | 300 V |
| Usage/Application | Road, Street Lighting |
| Color Temperature(CCT) | 6500 K |
| Maximum Current Consumption Ma | 150 mA |
| Warranty | 2 Years |
| Surge Protection | 5 KVA |
| Beam Angle | 120 Deg |
| Power Factor | 0.98 |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 300 Piece
Product Brochure
| Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
| Sensor | Yes |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | Cool White |
| Input Voltage | 300V |
| Power | 0.98 |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Brochure
| Material | Alumium |
| Lighting Type | LED |
| Sensor | Yes |
| Certification | ISI |
| IP Rating | IP66 |
| Input Frequency | 50 Hz |
| Lighting Color | Cool White |
| Power Sources | Electricity |
| Input Voltage | 230VAC |
| Start Method | Instant Start |
| Model Name/Number | SLZ50W |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
| Body Material | Metal |
| Sensor | Yes |
| Lighting Type | LED |
| Certification | ISI |
| Input Voltage | 300v ac |
| Model Name/Number | LLSL36W |
| IP Rating | IP66 |
| Power | 36W |
| Acceptable Payment Mode | Online |
| Series | LLSL-36W |
| Usage/Application | Street |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Lighting Type | LED |
| Body Material | Aluminium |
| Wattage | 50 watt |
| Lighting Color | Warm White |
| Input Voltage | 250 V |
| Color Temperature | 6500 K |
| Maximum Current Consumption Ma | 150 mA |
| Surge Protection | 5 KVA |
| Usage/Application | Road |
| Brand | Leicht |
| Beam Angle | 120 Deg |
| Power Factor | 0.98 |
View Complete details