Hathin, Chhibramau, Kannauj, Uttar Pradesh
GST No. 09AADCL3340A1Z1
Call 08047308282 80% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Brochure
| Power | 100 W |
| Usage/Application | Used in Street Light |
| Material | Fibre Glass |
| Shape | Round |
| Light Type | LED |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Board Type | Metal Core |
| Wattage | 36 W |
| Material | Fibre Glass, Aluminium |
| LED Type | SMD |
| Power | 100 W |
| Usage/Application | Used in Street Light |
| Board Thickness | 1.5 mm |
| Color Temperature | Cool White |
| Solder Mask Color | White |
| Board Size | 1.5 Inch |
| Brand | OEM |
| Shape | Rectangular |
| Color | White |
| Light Type | LED |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Power | 50 W |
| Usage/Application | Used For Street Light |
| Material | Fibre Glass |
| Light Type | LED |
| Color | Black |
| Power Source | ELectric |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Thermal Conductivity | 7W |
| Thickness | 1.5mm |
| Material | Copper |
| Usage/Application | LED Lighting |
| Copper Thickness | 30 microns |
View Complete details