Hathin, Chhibramau, Kannauj, Uttar Pradesh
GST No. 09AADCL3340A1Z1
Call 08047308282 80% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 200 Piece
Product Brochure
| Wattage | 200W |
| Lighting Color | Cool White |
| IP Rating | IP55 |
| Usage/Application | Garden |
| Body Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 3 Piece
Product Brochure
| Wattage | 100 W |
| Usage/Application | Outdoor |
| Lighting Color | Cool White |
| IP Rating | IP55 |
| Minimum Order Quantity | 5 |
| Lighting Type | LED |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Wattage | 100W |
| Lighting Color | Cool White |
| IP Rating | IP55 |
| Usage/Application | Warehouse |
| Model Name/Number | LLHBL |
| Beam Angle | 120 Degree |
| Power | 0.98 |
View Complete details
Product Brochure
| Wattage | 50 W |
| Usage/Application | Warehouse |
| Lighting Color | Pure White |
| Colour Rendering Index | PURE WHITE |
| Minimum Order Quantity | 500 |
| Model Name/Number | LLHBL |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 90-300VAC |
| Warranty | 2 |
View Complete details
Product Brochure
| Wattage | 20W |
| Lighting Color | Cool White |
| IP Rating | IP55 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Lighting Type | LED |
| Frequency | 50 Hz |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
Product Brochure
| Wattage | 100W |
| Lighting Color | Cool White |
| IP Rating | IP55 |
| Usage/Application | Warehouse |
| Lighting Type | LED |
| Operating Frequency | 50 Hz |
View Complete details
Product Brochure
| Usage/Application | Outdoor |
| Lighting Color | Cool White |
| IP Rating | IP55 |
| Model Name/Number | LLHL100W |
| Beam Angle | 120 |
| Power | 100 |
| Body Material | METAL |
View Complete details