Hathin, Chhibramau, Kannauj, Uttar Pradesh
GST No. 09AADCL3340A1Z1
Call 08047308282 80% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
| Wattage | 50W |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | Cool White |
| Usage/Application | Outdoor |
| Model Name/Number | LLFL |
| Beam Angle | 120 Degree |
| Power | 0.98 |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
Product Brochure
| Wattage | 50W |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | Pure White |
| Usage/Application | Outdoor |
| Model Name/Number | LLFL-60W |
| Beam Angle | 120 Degree |
| Power | 0.98 |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Product Brochure
| Wattage | 200W |
| IP Rating | IP55 |
| Lighting Color | Cool White |
| Usage/Application | Outdoor |
| Model Name/Number | LLFL |
| Beam Angle | 120 Degree |
| Lighting Type | LED |
| Power | 0.98 |
View Complete details
Product Brochure
| Wattage | 50W |
| Usage/Application | Outdoor |
| Model Name/Number | LLFL |
| Beam Angle | 120 Degree |
| Is It Water Proof | YEs |
| Lighting Color | Cool White |
| Power | 0.98 |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5 Piece
| Wattage | 200W |
| IP Rating | IP66 |
| Base Type | E27 |
| Body Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
| Warranty | 2 years |
| Frequency | 50 Hz |
View Complete details
Product Brochure
| Wattage | 200W |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | Cool White |
| Usage/Application | Outdoor |
| Model Name/Number | LLFL-200W |
| Power | 0.95 |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Product Brochure
| Lighting Color | Pure White |
| IP Rating | IP40 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | Leicht LED |
| Model Name/Number | LLFL250W |
| Beam Angle | 120 Degree |
| Base Type | E27 |
| Lighting Type | LED |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
| Wattage | 50W |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | Cool White |
| Usage/Application | Outdoor |
| Model Name/Number | LLFL |
| Beam Angle | 120 Degree |
| Power | 0.98 |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Product Brochure
| Warranty | 2 Years |
| Wattage | 60W |
| Brand | Leicht |
| IP Rating | IP55 |
| Lighting Color | Warm White |
| Usage/Application | Outdoor |
| Lighting Type | LED |
| Surge Protection | Upto 6KVA |
| Beam Angle | 120 Deg |
| Input Voltage | 80-290 V |
| Power Factor | 0.98 |
| Total Lumens | 7100 lumen |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
View Complete details
| Warranty | 2 Years |
| Wattage | 50W |
| Body Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 230 V |
| Beam Angle | 120 Degree |
| Operating Frequency | 50 Hz |
| Usage | Outdoor |
View Complete details
| Wattage | 120W |
| IP Rating | IP55 |
| Body Material | Aluminium |
| Base Type | E27 |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 230 V |
| Frequency | 50 Hz |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Wattage | 100W |
| IP Rating | IP55 |
| Material | Aluminium |
| Base Type | E27 |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 230 V |
| Frequency | 50 Hz |
View Complete details
| Warranty | 2 Years |
| Wattage | 200W |
| Brand | Leicht |
| Lighting Color | Cool White |
| Usage/Application | Outdoor |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 80-290 V |
| Surge Protection | Upto 6KVA |
| Beam Angle | 120 Deg |
| Power Factor | 0.98 |
| Power | 200W |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 200 Piece
| IP Rating | IP66 |
| Base Type | E27 |
| Body Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 230 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Power | 300 W |
View Complete details
| Warranty | 2 Years |
| Wattage | 30W |
| Brand | Leicht |
| Lighting Color | Cool White |
| Usage/Application | Outdoor |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 80-290 V |
| Surge Protection | Upto 6KVA |
| Beam Angle | 120 Deg |
| Power Factor | 0.98 |
| Power | 30W |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
View Complete details
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | Leicht |
| Power | 50W |
| Lighting Color | Cool White |
| Beam Angle | 120 Deg |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 80-290 V |
| Warranty | 2 Years |
| Surge Protection | Upto 6KVA |
| Power Factor | 0.98 |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
View Complete details
| Wattage | 100W |
| Model Type | Back Choke |
| Brand Name | LEICHT LED |
| Warranty | 2 Years |
| Brand | Leicht |
| Lighting Color | Cool White |
| Usage/Application | Outdoor |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 80-290 V |
| Surge Protection | Upto 6KVA |
| Beam Angle | 120 Deg |
| Power Factor | 0.98 |
| Power | 100W |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Brochure
| Wattage | 50W |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | Cool White |
| Usage/Application | Outdoor |
| Model Name/Number | LLFL |
| Base Type | E27 |
| Lighting Type | LED |
| Beam Angle | 120 Degree |
| Power | 50 W |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
| Wattage | 30W |
| Usage/Application | Outdoor |
| Model Name/Number | LLFL |
| IP Rating | IP66 |
| Beam Angle | 120 Degree |
| Lighting Color | Cool White |
| Power | 0.98 |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 150 Piece
Product Brochure
| Wattage | 200W |
| Base Type | E27 |
| Lighting Type | LED |
| IP Rating | IP66 |
| Body Type | Slim |
| Beam Angle | 120 Degree |
| Lighting Color | Cool White |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
| Material | Aluminium |
| Warranty | 2 Year |
| Usage/Application | Outdoor |
| Model Name/Number | LLFLS-300W |
| Base Type | E40 |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 300V |
| IP Rating | IP66 |
| Beam Angle | 60 Degree |
| Lighting Color | Cool White |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 30 Piece
Product Brochure
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | Cool White |
| Usage/Application | Outdoor |
| Model Name/Number | LLFL-200W |
| Lighting Type | LED |
| Beam Angle | 60 Degree |
| Wattage | 200W |
| Power | >.90 |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
| Wattage | 100W |
| Beam Angle | 90 |
| Body Material | Almunium |
| Lighting Type | LED |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details