Hathin, Chhibramau, Kannauj, Uttar Pradesh
GST No. 09AADCL3340A1Z1
Call 08047308282 80% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Wattage | 50W |
| Output Current | 1500mA |
| IP Rating | IP66 |
| Material | Aluminium |
| Usage/Applications | LED Flood Light |
| Input Voltage | 90-300vac |
| Output Voltage (DC) | 30-36v |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Wattage | 50W |
| Output Current | 36 V |
| Surge Protection | 6 kva |
| Input Voltage | 300 V AC |
| Power Factor | 0.95 |
| Pack Type | Box |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Waterproof Rating | IP66 |
| Output Type | Constant Current |
| Output Current | 600mA |
| IP Rating | IP66 |
| Material | Aluminium |
| Input Voltage | 300 V AC |
| Output Voltage | 48 V DC |
| Dimming | Non Dimmable |
| Usage/Applications | LED Street Light, LED Flood Light |
| Power Factor | ≥0.95 |
| Output Voltage (DC) | 80 V |
| Warranty | 1 Year |
| Protection Features | OTP, Surge Protection, OVP, OCP |
| Output Wattage | 36 W |
| Wattage | 30W |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
Product Brochure
| Wattage | 9W |
| Output Current | 40 A |
| Surge Protection | 5 KVA |
| Input Voltage | 300 V |
| Power Factor | 0.98 |
| Lighting Type | LED |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Output Current (DC) | 2A |
| Wattage | 50W |
| Output Voltage (DC) | 24V |
| Warranty | 1 Year |
| Input Voltage | 265 V |
| Power Factor | 0.98 |
| Size/Dimensions | 145*53*22 mm |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Wattage | 50W |
| Output Current | 36 V |
| Surge Protection | 6 KVA |
| Input Voltage | 300 V AC |
| Efficiency% | 95% |
| Usage/Applications | For LED Bulb |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Wattage | 9W |
| Power Factor | 0.9 Hpf |
| Power Source | AC |
| Surge Protection | >5KVA |
| Input Voltage | 300V |
| Brand | Leicht LED |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Wattage | 50W |
| Output Current | 750 mA |
| IP Rating | IP66 |
| Material | Metal |
| Usage/Applications | LED Modules |
| Input Voltage | 300 V AC |
| Output Voltage (DC) | 80 V |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Model Name/Number | SLZ50W |
| Brand | Leicht |
| Voltage | 400 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Usage/Application | Street Light |
| Output Current | 1500 mA |
| Input Current | 500 mA |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Wattage | 50W |
| Surge Protection | 6 kva |
| Input Voltage | 300 V AC |
| Output Current | 12 A |
| Power Factor | 0.95 |
| Pack Type | Box |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
| Wattage | 50W |
| Surge Protection | 4 KV |
| Input Voltage | 36 V |
| Output Current | 1200/1500MA |
| Power Factor | 0.95 |
| Pack Type | Box |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Wattage | 20 W |
| Voltage | 240 V |
| Phase | Single Phase |
| IP Rating | IP65 |
| Warranty | 1 Year |
| Brand | Philips |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
| Wattage | 150W |
| Voltage | 230 |
| Warranty | 2 years |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Wattage | 50W |
| Output Current | 100mA |
| Usage/Applications | For LED Bulb |
| Material | Metal |
| Input Voltage | 12 V |
| Efficiency% | 95% |
| IP Rating | IP56 |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Unit
Product Brochure
| Power | 30 W |
| Warranty | 5 Year |
| Output Voltage | 36V |
| Supply Voltage | 24VDC |
| Usage/Application | Street Light |
| Model Name/Number | SSL V1 |
| Power Factor | 0.98 |
| Current | 5A |
| Efficiency | 95% |
| Surge Protection | 2 kV |
| Brand | Leicht |
| Boost | Up to 42 V |
| Size of Board | 4x2.5 inch |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Wattage | 20W |
| Tube Base Type | T5 |
| Tube Light Length | 4 Feet |
| Input Voltage | 240 VAC |
| Current Rating | 12 A |
| Dimming Operation | No |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Wattage | 9W |
| Output Current | 750 MA |
| Surge Protection | 5KVA |
| Input Voltage | 300 V |
| Power Factor | 0.98 |
| Lighting Type | LED |
View Complete details