Hathin, Chhibramau, Kannauj, Uttar Pradesh
GST No. 09AADCL3340A1Z1
Call 08047308282 80% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Shape | Round |
| Wattage | 6 W |
| Lighting Color | Cool White |
| Light Color | Cool Daylight |
| Color Temperature | 6500 K |
| Usage/Application | Indoor |
| Model Name/Number | LLCR-6W |
| Brand | Leicht |
| IP Rating | IP55 |
| Beam Angle | 120 Deg |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage(V) | 250 V |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Shape | Round |
| Wattage | 24W |
| Warranty | 2 Year |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
| Install Style | Downlight |
| Brand | Leicht |
| Voltage | 250 V |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | Cool White |
| Beam Angle | 120 Deg |
| Usage/Application | Indoor |
| Frequency | 50 Hz |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Wattage | 12 W |
| Shape | Square |
| Install Style | Downlight |
| Usage/Application | Indoor |
| Brand | Leicht |
| IP Rating | IP55 |
| Lighting Color | Pure White |
| Color Temperature | 6500 K |
| Input Voltage(V) | 250 V |
| Beam Angle | 120 Degree |
| Model | LLCSP-12W |
| Lighting Type | LED |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Shape | Square |
| Wattage | 18W |
| Light Color | Cool Daylight |
| Brand | Leicht |
| IP Rating | IP55 |
| Voltage | 250 V |
| Lighting Color | Cool White |
| Color Temperature | 6500 K |
| Frequency Hz | 50 Hz |
| Usage/Application | Indoor |
| Beam Angle | 120 Deg |
| Lighting Type | LED |
View Complete details