Hathin, Chhibramau, Kannauj, Uttar Pradesh
GST No. 09AADCL3340A1Z1
Call 08047308282 80% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Wattage | 5W |
| Shape | Square |
| Light Color | Cool White |
| Type Of Light Application | Bulb |
| Color Temperature | 6500K |
| Body Material | Ceramic |
| IP Rating | IP66 |
View Complete details
Product Brochure
| Wattage | 15W |
| Light Color | Cool White |
| Shape | Square |
| Color Temperature | 6500K |
| IP Rating | IP66 |
| Voltage | 300 V AC |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
Product Brochure
| Wattage | 15W |
| Shape | Square |
| Light Color | Cool White |
| Color Temperature | 6500K |
| IP Rating | IP66 |
| Voltage | 300 V |
| Warranty | 1 Year |
| Beam Angle | 120 |
View Complete details
| Wattage | 15W |
| Color | Cool White |
| Light Color | Cool White |
| Shape | Round |
| Color Temperature | 3000K |
| IP Rating | IP33 |
| Voltage | 230 V |
View Complete details
Product Brochure
| Wattage | 5W |
| Shape | Square |
| Mounting Type | Ceiling |
| Brand | Leicht |
| IP Rating | IP55 |
| Color Temperature | 4100 K |
| Lighting Color | White Light |
| Model | LLCSP-6W |
| Lighting Type | LED |
We are providing a large assortment of 6W LED Ceiling Light in various sizes....We, Leicht-Led Private Limited are engaged in manufacturing of Solar Street Light, LED Bulb, LED Tube Light and many more. We are well-supported by our team of highly skilled professionals who possess rich industry experience in their respective domains of business operations. Their strong support makes us able to provide the utmost level of satisfaction to our clients. We have highly professional team who designs and manufacture these product using quality tested raw material, along with advanced technology and innovative techniques. Get best price of 9W E27 LED Bulb.
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Wattage | 15W |
| Color | Cool White |
| Light Color | Cool White |
| Shape | Round |
| Color Temperature | 3000K |
| IP Rating | IP66 |
| Voltage | 230 V |
View Complete details