Hathin, Chhibramau, Kannauj, Uttar Pradesh
GST No. 09AADCL3340A1Z1
Call 08047308282 80% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Brochure
| Wattage | 9 W |
| Lighting Color | Cool daylight |
| Shape | Round |
| Model | LL-9 |
| Brand | Leicht |
| Warranty | 2 Years |
| Input Voltage | 240 V AC |
| Current | 0.05 A |
| Lumen Lm | 900 |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Wattage | 18W |
| Base Type | B22 |
| Lighting Color | Cool Daylight |
| Type | Aluminum LED Bulb |
| Brand | Leicht |
| Usage/Application | Home |
| Shape | Round |
| Warranty | 2 Years |
| Voltage | 240 V AC |
| Current | 0.05 A |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Wattage | 15W |
| Base Type | B22 |
| Lighting Color | Cool Daylight |
| Type | Aluminum LED Bulb |
| Brand | Leicht |
| Usage/Application | Home |
| Shape | Round |
| Warranty | 2 Years |
| Voltage | 240 V AC |
| Current | 0.05 A |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Wattage | 9W |
| Light Color | Cool Daylight |
| Color Temperature | 6500K |
| Warranty | 1 Year |
| Voltage | 240 VAC |
| Color Rendering Index (CRI) | 80 CRI |
| Power Factor | 0.9 |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Output Type | Constant Current |
| Usage/Application | Led Strip Boards |
| Input Voltage | 240 V |
| Brand | Leicht LED |
| Warranty | 1 Year |
| Model Name/Number | SLZ-9036 |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Wattage | 12 W |
| Shape | Round |
| Model Name/Number | LL-12 |
| Brand | Leicht |
| Lighting Color | Cool White |
| Warranty | 2 Years |
| Input Voltage | 240 V AC |
| Current | 0.05 A |
| Lumen Lm | 1200 |
We have established ourselves as an eminent name in offering a vast array of 12W LED Bulb.
Other Details:-
Made In India
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Wattage | 7 W |
| Lighting Color | Cool daylight |
| Color Temperature | 6500 K |
| Body Material | Ceramic |
| Model | LL-7 |
| Brand | Leicht |
| Warranty | 2 Years |
| Input Voltage | 20 - 240 V AC |
| Current | 0.05 A |
| Lumen Lm | 700 Lm |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Wattage | 7 W |
| Lighting Color | Warm White |
| Color Temperature | 3000K |
| Base Type | B22 |
| Body Material | Aluminum |
| Shape | Round |
| Type | Aluminum LED Bulb |
View Complete details