Hathin, Chhibramau, Kannauj, Uttar Pradesh
GST No. 09AADCL3340A1Z1
Call 08047308282 80% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 3 Piece
| Power | 50 W |
| Material | Plastic |
| Lighting Type | LED |
| Certification | ISI |
| IP Rating | IP66 |
| Warranty | 2 YEARS |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Power Rating | 9 W |
| Lighting Type | LED |
| Type | Street Light |
| Brand | Leicht |
| Lighting Color | Cool White |
| Body Material | Aluminum |
| IP Rating | IP66, IP55 |
| Battery | 12.8V/14ah |
| Power Source | Solar, Sun Light |
| Load Power | 9W |
| Beam Angle | 145/65 Deg |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Power Rating | 20 Watt |
| Lighting Type | LED |
| Type | Street Light |
| Suitable For | Street Lighting |
| Brand | Leicht Led |
| Lighting Color | Cool White |
| Body Material | Aluminum |
| IP Rating | IP66 |
| Power Source | Sun Light, Solar |
| Load Power | 20W |
| Battery Capacity | 12.8V/14ah |
| Beam Angle | 145/65 Deg |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Brochure
| Power Rating | 16 Watt |
| Power Source | Solar Powered |
| IP Rating | IP55 |
| Lighting Type | LED |
| Lighting Color | Cool White |
| Battery Capacity | 40Ah/12V |
| Color Temperature | 6000-6500 K |
| Usage/Application | Street Lighting |
| Charging Time | 6 - 7 Hours |
| Warranty | 2 Years |
| Brand | Leicht |
| Wattage | 16 W |
We are an accomplished organization which has gained fame in providing 16W Integrated Solar Street Light.
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 11200 Piece
| Material | Aluminium |
| Wattage | 24W |
| Lighting Type | LED |
| Certification | ISI |
| Space Between Lights | 1MM |
| Robust Solar Panel | YES |
| Solar Charging Time | 6 HRS |
| Usage/Application | OUTDOOR APPLICATION, VILLAGE, URBAN |
| Motion Sensor | YES |
| Input Voltage | 12V |
| Service Location | PAN INDIA |
| Model Name/Number | LLSLINT-24W |
| Series | 24 |
| IP Rating | IP66 |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Input Voltage | 220 - 240 V |
| Lighting Type | LED |
| Body Material | Ceramic |
| Lighting Color | Cool White |
| IP Rating | IP55 |
| Frequency | 50Hz |
| Brand | Leicht |
| Warranty | 2 Years |
| Charging Time | 6 - 7 Hours |
| Color Temperature | 6000-6500 K |
| Wattage | 15W |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Piece
Product Brochure
| Type | Integrated |
| Lighting Type | LED |
| IP Rating | IP66 |
| Certification | ISI |
| Body Material | ALUMINUM |
| Light Color | COOL WHITE |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
| Usage/Application | Street Lighting |
| Brand | Leicht |
| Lighting Type | LED |
| Body Material | Aluminum |
| Lighting Color | Cool White |
| Battery Voltage | 12.8V/14ah |
| Load Power | 30W |
| Power Source | Sun Light, Solar |
| Beam Angle | 145/65 Deg |
View Complete details
| Type | Street Light |
| Lighting Type | LED |
| IP Rating | IP55 |
| Battery Capacity | 40Ah/12V |
| Color Temperature | 6000-6500 K |
| Power Source | Sun Light, Solar |
| Charging Time | 6 - 7 Hours |
| Frequency | 50Hz |
| Brand | Leicht |
| Wattage | 10 W |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Wattage | 12 W |
| Power Rating | 12 W |
| Light Output | 1800 lm |
| Solar Panel Power | 60 W |
| IP Rating | IP66 |
| Working Time | 12 h |
| Battery Capacity | 12.8V/18ah |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Type | Integrated |
| Body Material | Aluminium |
| Brand | Leicht |
| Lighting Type | LED |
| Certification | CE, ISI |
| Color Temperature | 6500K |
| Light Color | Cool White |
| With Motion Sensor | No |
| Load Power | 12W |
| Application | Street Lighting |
| Model No | LL-12 |
| Number Of Leds | 24 |
| Charging Time | 4 hours |
Additional Information:
View Complete details