Hathin, Chhibramau, Kannauj, Uttar Pradesh
GST No. 09AADCL3340A1Z1
Call 08047308282 80% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 2 Piece
Product Brochure
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Highway |
| Surface Finish | Color Coated |
| Number Of Light | 6 Lights |
| Plate Thickness Mm | 3 mm |
| Pole Height | 12.5 m |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 3 Piece
Product Brochure
| Material | Aluminium |
| Surface Finishing | Polished |
| Brand | Leicht LED |
| Color | White |
| Size | 16 m |
| Finishing | Polished |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Height | 25 M |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Highway |
| SS wire rope | 6mm |
| Surface Finish | Color Coated |
| Number Of Light | 6 Light |
| Plate Thickness Mm | 20 mm |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 3 Piece
Product Brochure
| Height | 20 M |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Highway |
| SS wire rope | 6mm |
| Surface Finish | Gi |
| Number Of Light | 6 Light |
| Plate Thickness Mm | 20 mm |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 2 Piece
Product Brochure
| Height | 30 M |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Highway |
| SS wire rope | 6 mm |
| Wind Bearing Capacity | 350km/h |
| Bearable Wind Speed | 350kkm |
| Surface Finish | GI |
| Number Of Light | 12 |
| Plate Thickness Mm | 30mm |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Piece
Product Brochure
| Mast Height | 12 m |
| Height | 12 M |
| Number Of Fixtures | 8 Fixtures |
| Pole Type | Round |
| Lowering System | Winch Type |
| Usage/Application | Highway |
| Fixture Type | LED Flood Light |
| Application | Stadium, Highway Junction |
| Shape | Octagonal |
| Material | Mild Steel |
| Lighting Color | Cool White |
| Wind Speed Rating | 50 m/s |
| Foundation Type | Raft Foundation |
| Control Panel | Timer Control |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Height | 16 M |
| Light Block Color | Cool White |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Usage/Application | Highways |
| Lighting Type | LED |
| Number Of Lights | 8.0 |
| Lighting Color | Cool White |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 2 Piece
Product Brochure
| Height | 16 M |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Highway |
| SS wire rope | 6mm |
| Surface Finish | Gi |
| Number Of Light | 6 Light |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Height | 25 M |
| Pole Type | Single-Arm |
| Usage/Application | Street |
| Shape | Octagonal |
| Brand | Leicht LED |
| Surface Finish | Color Coated |
| Plate Thickness Mm | 30 mm |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Height | 18 M |
| Pole Type | Single-Arm |
| Material | Galvanized Iron |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finish | Color Coated |
| Plate Thickness Mm | 5 mm |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Height | 20 M |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Highway |
| Surface Finish | Color Coated |
| Plate Thickness Mm | 5 mm |
| Lighting Type | LED |
| Number Of Lights | 6.0 |
View Complete details