Hathin, Chhibramau, Kannauj, Uttar Pradesh
GST No. 09AADCL3340A1Z1
Call 08047308282 80% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 3 Piece
Product Brochure
| Wattage | 200W |
| Light Block Color | Cool White |
| Usage/Application | Highways |
| Lighting Type | LED |
| Warranty | 2 years |
| IP Rating | IP66 |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Mast Height | 16 m |
| Pole Type | Round |
| Light Block Color | White |
| Usage/Application | Highways |
| Power | 200W |
| Lighting Type | LED |
| Volt | 90-300v |
| Number Of Lights | 12.0 |
We, Leicht-Led Private Limited are engaged in manufacturing of Solar Street Light, LED Bulb, LED Tube Light and many more. We are well-supported by our team of highly skilled professionals who possess rich industry experience in their respective domains of business operations. Their strong support makes us able to provide the utmost level of satisfaction to our clients. We have highly professional team who designs and manufacture these product using quality tested raw material, along with advanced technology and innovative techniques. Get best price of 9W E27 LED Bulb.
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
Product Brochure
| Mast Height | 12.5 meter |
| Light Block Color | White |
| Usage/Application | Highways |
| Top Size | 150mm |
| Body Material | 310mm |
| Pole material | Galvanized |
| Power | 200Wx6 |
| Lighting Type | LED |
| Available Wattage | 200W |
| Product Code | LLFLHS |
| Number Of Lights | 6.0 |
| IP Rating | 67 |
| Lighting Color | 6500K |
| Working Temperature | 55 Degree |
View Complete details